Ara

  Bilgi Merkezi

  VakıfBank Vinov
  DBS'li Çalıştığımız Bankalar
  Vakıfbank Vinov
  Banka Hesap Numaralarımız
  Kalite Belgeleri
  Teknik Bilgiler
  Güncel Döviz Kurları
  Londra Metal Borsası

Vinov Nedir ?

Geleneksel ödeme ve tahsilat ürünlerinin bütün özelliklerini kapsayan ayrıca yeni ve benzersiz özellikleri ile bankacılık deneyiminin dijital deneyim ile birleştiği yepyeni bir finansal ekosistem olan Vinov, bir VakıfBank inovasyonudur. Müşterilerimizin ileri vadeli ödeme ve tahsilatlarını VakıfBank garantisi ile gerçekleştirebildiği inovatif, dijital ve güvenilir bir tahsilat ve ödeme ürünüdür.

Bankamızın yeni dijital nakit yönetim ürünü Vinov; Kurumsal, Ticari, KOBİ, Perakende ve Bireysel, kısacası her segmentteki müşterilerimizin, piyasadaki DBS, BTS, Tedarikçi Finansmanı, Çek, Senet, Kredi Kartı, Teminat Mektubu, Açık Hesap gibi geleneksel bankacılık yöntemlerine alternatif olarak geliştirilmiş, tüm vadeli ödemelerin gerçekleştirebildiği sürdürülebilir, döngüsel bir finansal ekosistemdir.

Geleneksel ödeme ve tahsilat yöntemlerine alternatif olarak Vinov kullanarak Bankamız garantisi altında ödeme yapabilir, tahsilatlarınızı Bankamız garantisi altında gerçekleştirebilirsiniz.

 • Piyasada yer alan ileri vadeli TL cinsinden tüm para transferi, ödeme ve tahsilat sistemlerinin özelliklerini bünyesinde barındıran,
 • DBS, BTS, Kredi Kartı, Tedarikçi Finansmanı, Çek, Senet, Teminat Mektubu, Açık Hesap gibi bankacılık ürünlerine alternatif,
 • Vadeli ödemelerde VakıfBank garantisi sunan,
 • Vinov’da tüm işlemlerin tamamen dijital ortama aktarılması ve şeffaf olması, müşterilerimiz için önemli bir güvenin yanında, likiditeye erişim kolaylığı ve finansal kontrol güçlerini de sağladığı finansal ekosistemin ta kendisi! Yani, bir sonraki bankacılık.

Vinov kayıtlarında Borçlu ve Alacaklı olmak üzere iki taraf bulunmaktadır. Vinov Alıcısı, Müşterinin VİNOV Talimatında bilgileri yer alan ve Bankadan lehine ödeme garantisi verilmesi talep edilen gerçek veya tüzel kişileri, Vinov Borçlusu, VİNOV kaydını düzenleyen ve VINOV Hesabından Banka garantisi dâhilinde tahsilat ve ödeme talimatı veren Banka müşterisi gerçek veya tüzel kişileri temsil eder.

VakıfBank Vinov ile Neler Yapılabilir?

 • Bankamızın sunmuş olduğu limitler dâhilinde, artı bakiyenizden ya da adınıza oluşturulan Vinov kayıtlarının toplamı kadar ileri vadeli Vinov talimatı oluşturarak Bankamız garantisi altında olmak üzere tüm ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Dilerseniz ödemenizi tek seferde yapabilir, dilerseniz esnek bir şekilde taksitlendirebilir ve oluşturduğunuz her bir taksitin vade tarihini ve tahsilat tutarını esnek bir şekilde kendi ödeme planınıza göre şekillendirebilirsiniz.
 • Adınıza/firmanıza oluşturulan tüm ileri vadeli Vinov talimatlarınızı uygun faiz oranlarından ‘Erken Ödeme Alma/Erken Tahsil Etme’ avantajını kullanarak dilerseniz oluşturulan Vinov kaydının tamamını, dilerseniz de alacağınızın yalnızca bir kısmını, kısmi tahsilat ile vadesinden önce kullanabilirsiniz.
 • Adınıza/firmanıza oluşturulan tüm ileri vadeli Vinov talimatlarınızı vadesinden önce Bankamız müşterisi olsun veya olmasın 3. kişiye/firmaya devredebilirsiniz. Eğer bankamız müşterisi iseniz ya da Vinov alacağınızın vade tarihi gelmeden Bankamız müşterisi olursanız, Vinov alacağınızın kısmi devir özeliğini kullanarak alacağınızın bir kısmını 3. kişiye/firmaya vadesini değiştirerek ya da değiştirmeden devredebilirsiniz.

Adınıza/firmanıza oluşturulan tüm ileri vadeli Vinov talimatlarınızı vadesinden önce iptal edebilirsiniz.

Bankamız müşterisi olun veya olmayın, adınıza/firmanıza oluşturulan tüm bu talimatları adesinde tahsil edebilirsiniz.

VakıfBank Vinov’un Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Vinov’un sunduğu en büyük avantajlardan biri ihtiyaç duyulduğu anda nakit ihtiyacını giderebilmesi! Hem de kurumsal, ticari, KOBİ, perakende ve bireysel gibi tüm müşteri gruplarını kapsayarak. Vinov, vadesinden önce tahsil edilebiliyor. Üstelik alacağa konu tutarın hepsini birden tahsil etmek de şart değil; kısmi tahsilat ile alacağınızıserbestçe ve esnek yönetebilme imkânı sunuyor.

Ayrıca; VİNOV’un tamamı veya bir kısmı başka firma ya da kişilere yapılacak ödemelerde kullanılmak üzere devredilebiliyor! Üstelik vadesi değiştirilebilir bir şekilde devir imkânı sunuyor.

Vinov borçlusu ödeme imkânına göre gayri nakdi Vinov limitleri ile VakıfBank itibarını kullanarak iş hacmini artırıyor. Böylece limit ve nakit kaynaklarını efektif yönetiyor.

Vinov ile piyasa da kazanıyor. Alacaklı ve borçlular arasındaki işlemlerin dijitalleşmesi, nakde ve nakdi kredi limitlerine ihtiyacın azalması ile piyasa hacmi ve verimlilik de artıyor. Vinov ile birlikte ilk defa tüm müşteri segmentleri birbirleri ile aynı anda bu kadar geniş kapsamlı ve esnek bir uygulamada buluşuyor. Ayrıca işyerleri için özel olarak tasarlanmış VİNOV işyeri portali aracılığıyla tüm alacak ve ödeme kurgusu işyeri tarafından esnek bir şekilde oluşturulabiliyor.

İşlemler VakıfBank takip ve garantisinde olduğu için kullanıcılar zamandan kazanıyor, alacağını tahsil etme derdi de bitiyor. Vinov kullanıcıları diledikleri yerde, 7/24 ödeme ve tahsilat yapabiliyor. Böylelikle çek, senet, teminat mektubu, teyit yazısı gibi kâğıt ortamındaki işlemlere gerek kalmadan; sürdürülebilir bankacılık vizyonuna katkı sağlamış oluyoruz.

VakıfBank Vinov İşlemlerini Nasıl Yapabilirim?

Kullanıcılar VakıfBank mobil ve internet bankacılığına giriş yaparak, Google Play Store ve Apple Store’dan Vinov uygulamasını indirerek ya da en yakın şubemize gelerek nakit yönetimleriyle ilgili avantaj ve kolaylıklardan faydalanmaya hemen başlayabiliyorlar. Vinov işlemlerinizi Bankamız internet veya mobil bankacılığı, Vinov APP veya Şubelerimiz aracılığı ile 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

Vinov Tanımlama Nasıl Yapılır?

1. Bireysel Müşteriler: VakıfBank mobil ve internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra Vinov İşlemleri > Hesap Tanım İşlemleri adımlarını izleyerek veya size en yakın Şubemize başvurarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 2. Ticari Müşteriler: Portföy Şubenize başvurarak Vinov işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Sistem gereksinimleri:

 • Android sürümü 5.0 ve sonrası
 • iOS 11.0 ve sonrası sürümleri gerektirir.