• .
  • Birlikte Daha Güçlüyüz

Haberler

anasayfa_haber

İnternet Sayfası Yenilendi

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için internet sayfamız güncellendi. anasayfa_haber ürünler
RamazanBayramiTebrik2019

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Tüm İslam âleminin sağlıklı ve bereketli günler geçirmesi dileğiyle ramazan bayramınızı kutlarız.

Cumanız Mübarek Olsun..

Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim. Cuma mesajı

CUMANIZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.  

Hayırlı Günler

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Cumanız mübarek olsun.
sanayi bakanlığı

SANAYİ BAKANLIĞINDAN YATIRIMLARI HIZLANDIRACAK ADIM

Planlı sanayi alanlarının yer seçimi süre ve süreçleri hızlı bir şekilde tamamlanacak, arazi temini maliyetleri büyük oranda azalacak, kamulaştırma çalışmalarına girmeden Hazine arazileri değerlendirebilecek. (daha&helliip;)

Merkez Bankası 2020 yılının ilk faiz kararını açıkladı

Son dakika: Merkez Bankası politika faizini 75 baz puan düşürerek yüzde 12’den yüzde 11,25’e indirdi. Böylece Merkez Bankası’nın yeni Başkanı Murat Uysal’la birlikte 6 ayda 1.275 puan indirim yapılmış oldu. Uysal göreve geldiğinde faizler yüzde 24 seviyesindeydi. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizini 0,75 puan düşürerek yüzde12’den yüzde 11,25’e indirdi. Yaptıkları bilgilendirmede, “Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 12’den yüzde 11,25’e indirilmesine karar vermiştir” denildi. (daha&helliip;)

İş Dünyası Faiz İndiriminden Memnun

İş Dünyası Faiz İndiriminden Memnun İstanbul Ticaret Odası Başkanı Avdagiç, TCMB’nin faiz indirimine ilişkin açıklamasında, “İlerimizdeki günlere daha güvenle bakıyoruz. İş dünyası olarak bizler gelişen bu güven ortamıyla birlikte çok daha cesur ilerlemelerde bulunacağız.” İfadelerini kullandı. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz indirimiyle alakalı olarak yaptığı açıklamalarda, Merkez Bankası’nın son 5 toplantıda art arda  indirim yaptığına vurgu yaparak, “Merkez felaket tellallarının sesini 5’te 5 indirimle kesti. Yüzde beş’lik büyüme hedefine de manevra alanı açtı.” değerlendirmesinde bulundu. 2019 senesinde yapılan 12 puanlık indirime rağmen faiz oranlarının halen 2haneli sayılarda olduğunu söyleyen Avdagiç, “Söz gelimi geçen hafta bankaların ...

Elazığ Depremi

Elazığ Sivrice merkezli yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve geride kalan acılı ailelerimize sabır dileriz. Dualarımız tüm depremzedeler ile.